Wiersze e-Book Video Poezja O Autorze
Jarek Tomszak
Poeta, prozaik, autor scenariuszy, twórca multimedialny. Urodził się w 1965 roku w Bielsku-Białej. Tam mieszkał do połowy lat 80tych. Obecnie na stałe mieszka w USA. Studiował reżyserię w Columbia College w Chicago, a później Multimedia Interactive Design w McGraw-Hill. Na co dzień zajmuje się projektowaniem multimedialnych systemów e-Learning.
Poezję i prozę tworzy od ponad 30 lat. W języku polskim publikuje na kilku polskich portalach literackich. W swoim artystycznym dorobku ma trzy tomiki poezji: "Przebudzenie", "Dziesięciolecia" i "Koma Komety" oraz zbiór opowiadań "Wersja oficjalna", a także opowiadania i scenariusze w języku angielskim. Film "Showroom Dummies" jego autorstwa został wyróżniony na festiwalu krótkich filmów eksperymentalnych Slamdance oraz wybrany do prezentacji na Stream to Screen Video Festival w Chicago.
Jego utwory ukazały się też w "Mirażach Fatamorgany" – almanachu utworów poetyckich wyróżnionych przez czytelników portalu literackiego Fatamoragana, a także w "Antologii – Poeci Polscy 2017" wydawnictwa Pisarze.pl.


Linki:

Strona autorska

Wersja oficjalna - zbiór opowiadan

Dziesięciolecia - tomik poezji

Miraże Fatamorgany - almanach wyróżnionych utworów poetyckich portalu literackiego Fatamorgana